İNDİR & KULLAN ÜRÜNLERİMİZLE İLGİLİ 

SIKÇA SORULAN SORULAR

İNDİRME & KULLANIM

Satın aldıktan sonra dosyaları nasıl indirebileceğim?

Sanal mağazamızdan alış veriş yaptıktan sonra ödeme sonrası ekranından dosyaları indirebilirsiniz. Bunun yanında sipariş sırasında bilgilerinizi doldururken iletmiş olduğunuz mail adresine de ürünleri indirebileceğiniz talimat ve linkler size mail olarak iletilmektedir.

hello@shopier.com adresinden gelen, genellikle  "Teşekkürler! Siparişiniz Tamamlanmıştır" konulu e-posta da "Dijital Ürünü İndir" düğmesi bulunmaktadır. Bu düğmeye tıkladığınızda dosyaları indirebilirsiniz.

Mail adresinize gönderilen linklerin ömrü ortalama 3 gündür. Bundan dolayı satın alım yaptıktan sonra dosyaları, mailinize gelen linki kullanarak veya ödeme sonrası ekranlardaki linkleri kullanarak indirmenizi ve bilgisayarınızda depolamanızı tavsiye ederiz.  

3 gün içinde indirilmeyen dosyalar için yeniden satın alım yapılması gerekir.

Herhangi bir soru(n)da bizimle e-posta adresimiz ve iletişim formumuz vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Dosyaların üstünde ne gibi değişiklikler yapabileceğim?

Şablonlarımızın kullanımı çok kolay ve anlaşılır düzeyde tutulmuştur. Yalnızca gerekli alanları değiştirerek kendi verilerinizi hızlıca entegre edebilirsiniz. Bunun yanında isterseniz dosyada değişiklikler yapabilirsiniz.

Dosyalarımızı indirdikten sonra Excel arayüzünde var olan tüm özellik, formül, komutları kullanabilmektesiniz. Yeni sayfalar açabilir, gereksiz gördüğünüz sayfaları silebilir, yeni formüller geliştirebilir, yeni grafikler oluşturup, mevcut grafikleri istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Bunun yanında Her marka gibi bizlerde ürünlerimizin kopyalanmasının ve üçüncü taraflarca satışının önüne geçmek için ürünlerimizde telif önlemleri almaktayız. Dijital ürünlerimizin telif hakkını koruyabilmek adına dosyalarda VBA alanına girişler şifrelenmiştir ve dosyalarımız açılır açılmaz telif ekranı sizi karşılar.

Ürünlerimizde VBA ekranlarına geçiş şifreli olduğu için burada geliştirme yapılamaz. Bu şekilde bir ihtiyaç olduğunda sizinle bire bir çalışarak bunu danışmanlık seansında gerçekleştirebilmekteyiz. Danışmanlık ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Şablonunuzu kendi ihtiyaçlarıma göre özelleştirmek istiyorum. Nasıl ilerlemeliyiz?

Şablonumuzu özelleştirmek isterseniz bunu birlikte gerçekleştirebiliriz. Aşağıdaki linkten danışmanlık seansı planlayarak bizimle gerçekleştireceğiniz görüşmede ihtiyaçlarınıza göre çözümler üretiyoruz ve gerekirse uzaktan bağlantı kurarak şablonu isteğinize göre özelleştiriyoruz.

Danışmanlık seansı oluşturmak için tıklayınız

Bire bir danışmanlık seanslarımızın detayını aşağıda bulabilirsiniz;

UYUMLULUK

Excel'in hangi sürümlerinde şablonlar çalışır?

Şablonlarımızın büyük çoğunluğu Excel 2016 ve üzeri versiyonlarda çalışabilir şekilde tasarlanmışlardır. Bununla birlikte önerdiğimiz Excel versiyonu Microsoft 365 sürümüdür.

Excel 2016 öncesindeki sürümlerde şablonlarımızda kullandığımız birçok özellik bulunmamaktadır. Excel 2013, 2010, 2007 ve 2007 öncesi versiyonlarda şablonlarımızdaki bazı özellikler çalışmayabilir.

Eski versiyona sahip iseniz ve şablonlarımızı kullanmak istiyorsanız versiyon upgrade (bir üst versiyona geçiş) yapmanızı öneririz.

Şablonlar/Dosyalar telefon/tablette çalışır mı?

Ürünlerimizin telefon ve tabletlerde kullanımları bulunmamaktadır. Şablonlarımızı masaüstünde kullanmanız gerekir. 

Telefon ve tablet üzerindeki excel uygulamasında dosyayı açabilirsiniz fakat üzerinde değişiklikler yapıldığında dosyanın yapısı bozulur ve kullanılamaz. Sadece görüntülemek için mobil ve tabletten dosyaları açabilirsiniz.

Dosyaları Macbook'larda (MacOS) kullanabilir miyim?

Genel olarak şablonlarımız MacOS uyumludur ve herhangi bir sorun yaşanmasını beklememekteyiz. Bunun yanında bir sorun yaşarsanız bizimle her zaman e-posta adresimiz ve iletişim formumuz vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Belli bir şablon MacOS üzerinde çalışmıyorsa bunu o ürünün açıklamasında görebilirsiniz.

Not: Dosyalar Microsoft Excel for Mac uygulamasında açılmalıdır. Apple - Numbers uygulaması üzerinde kullanılamaz, Numbers ile uyumlu değildir. 

Dosyaları Google Sheets/Apple Number/Apache OpenOffice vb. gibi farklı e-tablo programlarında kullanabilir miyim?

Şablonlarımız başka bir e-tablo uygulamasında düzgün bir şekilde çalışmazlar ve bazı hatalar alınabilir. Şablonlarımızı Microsoft Excel yazılımı ile çalıştırmalısınız.

GÜNCELLEME & SAHİPLİK

Tek seferlik alım ile ömür boyu erişim sağlayabiliyor muyum?

Evet, şablonlarımızı bir kere temin ettikten sonra istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Şablon dosyasına sahip olmuş oluyorsunuz. Temin ettikten sonra herhangi bir termin tarihi veya lisans bitiş tarihi bulunmamaktadır.

Şablonlarda güncelleme olursa tekrardan temin etmem mi gerekiyor? Yoksa güncel versiyona sahip olabiliyor muyum?

Şablonlarımızda herhangi bir güncelleme olursa yeniden temin etmeniz gerekmektedir. Buradaki yaklaşımımız; Yeni geliştirdiğimiz versiyonda yazılımsal olarak güncellemeler ve yeni özellikler olduğu için aslında bir önceki versiyondan tamamen farklı bir yazılım ortaya koymamızdır.

Örneğin Personel Puantaj Şablonumuzu zamanında temin ettiniz ve ileri bir tarihte biz bu şablonda bir güncelleme yapıp 2.versiyonu tanıttık. Bu durumda versiyon 2 şablonunu ayrıca temin etmeniz gerekmektedir.

Şablonları birden fazla cihazda kullanabiliyor muyum? Yoksa sadece tek bir cihazda mı kullanabiliyorum?

Şablonlarımızı normal bir excel dosyası gibi düşünebilirsiniz. Bunun getirdiği avantaj ile istediğiniz diğer cihazlara da şablonları kopyalayabilir ve kullanabilirsiniz.

İADE & CAYMA

Satın aldığım dosyayı iade edebilir miyim?

Excel dosyaları kolay kopyalanabilir ve taşınabilir olmaları hasebi ile şablonlarımızda iade hakkı bulunmaz. İade & Cayma Koşullarımız ile ilgili olarak buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.